Pobierz katalog w PDF

Ładunki elektrostatyczne często przeszkadzają a nawet są niebezpieczne. W takich sytuacjach szczotki antystatyczne firmy KULLEN są niezastąpione.

 

Oferujemy szczotki antystatyczne z wypełnieniem z włókien węglowych lub przędzy stalowej (stal szlachetna).

 

Szczotki z włóknem węglowym doskonale nadają się do neutralizowania bardzo wrażliwych powierzchni. Na przykład filmów, elektronicznych nośników danych, a także w przypadku badań przebicia kabli lub metali pokrytych tworzywem sztucznym.

 

Wypełnienie ze stali szlachetnej jest bardzo wytrzymałe mechanicznie. Szczotki anty-statyczne tego typu stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy trzeba pewnie i ekonomicznie usunąć ładunki elektryczne z płaskich przedmiotów. Typowe zastosowania: w maszynach pakujących w tworzywa sztuczne, papier i folie pakowe, kopiarkach, urządzeniach przenośnikowych, maszynach przerabiających papier, itd.

 

Oprawa tych szczotek jest zawsze aluminiowa.

 

Wypełnienie z przędzy stalowej
To wypełnienie zrobione jest ze stali chromowo-niklowo--molibdenowej. Delikatne włókna ze stali szlachetnej skręcone są w przędzę. Taka forma posiada dużą wytrzymałość na ścieranie, również przy ciągłym obciążeniu mechanicznym.

 

Wypelnienia z włókien węglowych
Włókna węglowe są doskonałym przewodnikiem prądu elektrycznego dzięki dużej zawartości węgla. Możliwość dowolnego wyboru odstępu między wiązkami czyni szczotki listwowe z włóknem węglowym optymalnym rozwiązaniem zwłaszcza w trudnych syttuacjach. Doskonała przewodność elektryczna tych włókien może być również wykorzystana do nanoszenia ładunków na powierzchnie.

 

Typy szczotek
W obu rodzajach wypełnień oferujemy szybką dostawę typów standardowych. Wymiary podano w poniższej tabeli. Ponadto na specjalne zamówienie możemy dostarczyć szczotkę z prawie każdym szczotkę z prawie każdym układem wypełnienia (A) i o dowolnym kształcie. Położenie otworów mocujących może być również przedmiotem wyboru. Wystarczy zadzwonić, nasi doradcy chętnie i udzielą porady.

 

Najlepsze w teście
Nasze szczotki zostały porównane w niezależnym teście ze szczotkami trzech innych producentów.

 

Wynik: dobry!

 

I to jako jedyne we wszystkich kryteriach. Badano między innymi przewodność i stabilność kształtu. I tak na przykład w drukarkach laserowych nie stwierdzono żadnego zużycia szczotek antystatycz-nych firmy Kullen nawet po wydrukowaniu

400 000 arkuszy. To kolejny dowód naszej doskonałej jakości.

 

 

 

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.