Szczotki pasowe świetnie czyszczą powierzchnie najróżniejszych materiałów. Potrafią one jednak więcej. Mogą delikatnie transportować wrażliwe detale w kierunku poziomym, pionowym lub ukośnie. Mogą także usuwać odkłady materiałów z detali wzgl. taśm w sposób ciągły i w kierunku poprzecznym do ich ruchu.

 

Szczotki na paskach płaskich
Przedziały wymiarów i układy wypełnień przedstawia tabela.

 

Gatunek paska
Standardowo stosujemy paski wielowarstwowe typu LL2 lub LL3 o wierzchniej warstwie i powierzchni bieżnej wykonanej z chromowanej skóry i części środkowej (nośnej) z poliamidu. Stosuje się je do temperatur od -15 C do +80 C.

 

Wstępne naprężenie pasa
Gatunki LL2 i LL3 można napinać na 1,5-2% odległości osi (a). Przy tym mocowanie kół pasowych musi posiadać możliwość przestawienia (np. podłużny otwór) w zakresie 5% odległości (a). Należy również właściwie dobrać średnicę tych kół, tak aby pas mógł do nich przylegać. Ważne są następujące wartości graniczne:


Szerokość           Średnica
pasa(KB)             tarczy(d) min.
do 50mm            80mm
do 100mm          100mm
do 200mm          150mm
ponad 200mm     200mm

 

Kształt tarczy napędowej

Gdy napęd pasowy jest zamontowany poziomo, to tarcza napędowa musi być trapezowa lub wypukła, przy czym stożkowatość wzgl. wypukłość tarcz do 200 mm powinna wynosić 1,0 mm a powyżej 200 mm powinna wynosić 1,5 mm.

 

 

 

 

 

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.