Rolki transportowe z uzbrojeniem drucianym do pieców

Firma KULLEN od lat spełnia bardzo istotną rolę w codziennej pracy zakładów produkujących aluminium. Od roku 1981 na całym świecie w nowych i rozbudowanych piecach typu HHT i NHT montuje się rolki transportowe z uzbrojeniem drucianym wyłącznie firmy KULLEN. Dzięki licznym badaniom empirycznym prowadzonym we współpracy z naszymi klientami i testom w trakcie i po procesie produkcji osiągnięto wyniki, które na lata gwarantują maksymalne wyniki produkcyjne.

 

Doskonałe własności

- Ten system z uzbrojeniem drucianym niweluje mikroruchy względne występujące między taśmą lub płytą a
rolką transportową. Zapobiega to odkładaniu się materiału (pick up) na rolce.

- Bardzo równomierne rozmieszczenie drutów i największa możliwa gęstość powierzchniowa dostosowana do danych warunków eksploatacyjnych.

- Pionowo osadzone druty w oprawie systemu DBS, przy czym stosuje się tutaj specjalny drut żaroodporny.

- Powierzchnia szczotki optymalnie przycięta i wyszlifowana w kierunku osiowym i promieniowym, tak że nie wystają żadne końcówki drutów. Dysponujemy unikalnym w skali światowej centrum obróbczym służącym do tych prac. Urządzenie to było i stale jest rozwijane na podstawie bieżących ob- serwacji produkcji, między innymi dla celów przemysłu aluminiowego.

- Doskonałe własności transportowe, tzn. minimalne odchylenia toru ruchu detali, co daje:
- maksymalne wykorzystanie pojemności pieca;
najlepszą powierzchnię płyt transportowanych przez piec i dużą żywotność szczotek rolkowych. I tak np. jeszcze do dziś zadowalająco pracują rolki zamontowane w roku 1982.

 

Temperatury do 1350 C

KULLEN był pierwszym producentem szczotek, który już w roku 1984 we współpracy z pewną walcownią opracował rolki transportowe o wyżej wymienionych cechach, przeznaczone do pracy w wysokich temperaturach. Od tego czasu dostarczono wiele rolek:

- dla strefy redukcyjnej w liniach cynkowania ogniowego z horyzontalnym samotokiem

- do urządzeń do hartowania taśm

- dla zakładów produkujących taśmy z napędem elektrycznym i taśmy ze stali szlachetnych.

 

Transportowe szczotki rolkowe do samotokowych pieców do wyżarzania aluminium zawsze sprawdza się pod względem ich własności transportowych na specjalnej linii testującej.

 

Optymalna powierzchnia szczotki o pionowo osadzonych drutach, dokładnie wyszlifowana w kierunku osiowym i promieniowym, jest warunkiem koniecznym poprawnego funkcjonowania rolki transportowej.

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.