Szczotki walcowe dla walcowni aluminium

Przysłowiowa niemiecka dokładność jest jedną z naszych najważniejszych zalet. Dlatego czyszczenie walców roboczych walcarek gorących należy do preferowanych dziedzin działalności­ firmy KULLEN.


Uzyskujemy wolne od zarysowań powierzchnie taśm walcowanych na gorąco. Jest to warunkiem uzyskania odpowiedniej powierzchni w dalszej obróbce na zimno. Czyszczenie walców roboczych w walcarkach gorących przy pomocy oscylujących szczotek walcowych pozwala usunąć gromadzącą się podczas procesu warstwę tlenków aluminium, a jednocześnie pozostawić równomierną, bardzo cienką ich warstwę. Nasze szczotki walcowe są dokładnie dostosowane do warunków pracy walcarek, urządzeń czyszczących, używanej emulsji i charakterystyki powierzchni walców roboczych. Również bez kłopotu rozwiązują kwestię czyszczenia krążków zwrotnych w walcarce. Szczotki walcowe firmy KULLEN od dziesiątków lat spełniają te złożone wymagania technologiczne w wielu walcowniach w kraju i za granicą.

 

Cechy szczotek
- Spiralne wypełnienia szczotek systemów DBS lub STS montuje się bardzo gęsto pod dokładnie sterowaną,
promieniowo skierowaną siłą rozciągającą i osiowo skierowanym dociskiem. Pozwala to na osiągnięcie kształtowego połączenia spirali z korpusem szczotki.

- Metalowe oprawy szczotek spiralnych przewidują możliwość nawadniania od wewnątrz i z zewnątrz.

- Dostosowana wysoka gęstość wypełnienia.

- Powierzchnia szczotki doskonale przycięta i wyszlifowana (brak bicia) w kierunku osiowym i w kierunku ruchu szczotki, w razie potrzeby o powierzchni wypukłej lub wklęsłej.

- Elektrodynamiczne wyważenie na żądany zakres prędkości obrotowych, klasa wyważenia G 2,5 wg ISO 1940.


Rodzaje wypełnień
Zależnie od warunków eksploatacyjnych stosujemy druty z różnych gatunków stali, ze stali szlachetnych lub włókna szlifierskie ANDERLON o różnych wielkościach ziarna.

 

Walcarki zimne
W tym przypadku nasze szczotki walcowe z miękkim wypełnieniem z tworzyw sztucznych stosuje się do czyszczenia, tzn. usuwania najdrobniejszych cząstek aluminium z krążków zwrotnych i pomiarowych ale także z walców roboczych lub oporowych.

 

Inne zastosowania w produkcji taśm i blach do:
- matowania (np. powierzchnie dekoracyjne lub skałopodobne) oraz
- szorstkowania i czyszczenia przed nakładaniem powłok lub platerowaniem.

 

 

Spiralne szczotki walcowe do czyszczenia walców oporowych i rolek pomiarowych w zimnych walcarkach aluminium

 

 

Gorąca walcarka do walcowania taśm aluminiowych

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.