Kolejną wersją szczotek jednorazowego użycia jest typ 230.

Składa się on ze szczotek spiralnych DBS, montowanych na cienkościenną rurę (o odpowiedniej tolerancji średnicy wewnętrznej) ze stali, stali szlachetnej lub metali nieżelaznych. Spirale produkuje się w szerokości odpowiadającej żądanej całkowitej długości szczotki (BLG). Kompletną szczotkę jednorazowego użycia można po prostu nasunąć na istniejący u klienta korpus walcowy, dzięki czemu w razie konieczności wymiany odpada kosztowny transport powrotny zużytych szczotek razem z korpusami.

 

Rodzaje wypełnień

W poniższej tabeli przedstawiono wszystkie możliwe rodzaje wypełnień.

 

Układy wypełnień

Układ wypełnienia może być pełny EA 1 do EA 3 lub spiralny ze skokiem EB 1 i EB 2

 

Gęstość wypełnienia w układzie pełnym

Dla niektórych rodzajów wypełnień i wymiarów można w EA 1 osiągnąć gęstość większą nawet o 25%.

 

Przedziały wymiarów
Dokładne przedziały wymiarów również podano w tabeli obok.

 

Typ 230

 

 

 

Typy korpusów

W celu zredukowania średnicy korpusu (KD) kompletną szczotkę jednorazową typu 230 można wykonać z pierścieniami redukcyjnymi (typ 230/VDS) wzgl. tulejkami z wieńcem lub bez niego, z rowkiem klinowym albo z odpowiednim otworem (AL) do zamocowania na różne typy korpusów WK 1 i WK 2. Zapewnia to dokładny ruch obrotowy szczotki bez bicia. Na stronie 22 (rysunki korpusów) narysowano również najpopularniejsze wersje tulejek i tulejek z otworami.

 

Długość części roboczej
W tym systemie zawierającym cienkościenną rurę szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniego stosunku średnicy korpusu (KD) do długości części roboczej (BLG). Spirale DBS mocuje się pierścieniami zębatymi lub przez przyspawanie do korpusu rurowego, tak jak to pokazano na rysunkach i zdjęciach.

 

Jakość wyważenia

Szczotki walcowe z pierścieniami redukcyjnymi wzgl. tulejkami można elektrodynamicznie wyważyć dla danego zakresu prędkości obrotowych w klasie G 2,5 zgodnie z normą ISO 1940.

 

 

Typ 230 z tulejami bez wieńca

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.