Spiralne szczotki walcowe DBS typu 220 i 221 dopuszczają bardzo wysokie prędkości obrotowe, występują wielu wymiarach i składają się ze spiral montowanych na korpusach ze stali, stali szlachetnych lub metali nieżelaznych, odpowiednio do prac, jakie mają wykonać.

 

Długości wypełnień
Należy pamiętać o właściwym stosunku średnicy korpusu (KD) do długości roboczej (BLG).

 

Systemy korpusów
Typy korpusów podane w tabeli wykonujemy ze stali, stali szlachetnych, metali nieżelaznych albo z powłoką ze stali lub tworzyw sztucznych.

 

Osadzenie spiralnych szczotek
Mocne (zabezpieczone przed przekręceniem się) osadzenie spirali na korpusie osiągamy przy pomocy pierścieni dociskowych (PRB) lub pierścieni dociskowych z ciężarkami wyważającymi (patrz tabe-
la). Przy obliczaniu długości korpusu należy uwzględnić szerokość dwóch takich pierścieni, tzn. długość części roboczej (BLG) + 2 x PRB = długość korpusu (KLG). W wyjątkowych przypadkach spiralę można przymocować do korpusu bez pierścieni, tylko przez przyspawanie na końcach kilku zwojów.

 

 

TYP 220

 

Rodzaje wypełnień
Można zastosować prawie wszystkie rodzaje wypełnień opisane na stronach 6-10. W tabeli podano maksymalne średnice włókien (wzgl. drutów) dla poszczególnych zakresów średnic wewnętrznych (KD) szczotek spiralnych.

 

Prędkość obwodowa
Spiralne szczotki można bez problemów stosować aż do prędkości obwodowej 55 m/s. Zwykle używa się jednak prędkości obwodowych w zakresie 10 m/s do 25 m/s, dla włókien szlifierskich ANDER-LON na sucho do 18-20 m/s, a na mokro do 25-30 m/s.

 

Powierzchnia wypełnienia
Dostarczamy szczotki walcowe wyważone i o przyciętej i/lub szlifowanej powierzchni.

 

Jakość wyważenia
Korpusy szczotek wstępnie wyważa się elektrodynamicznie a po montażu spirali robi się to ponownie (także elektrodynamicznie) dla danego zakresu prędkości obrotowych w klasie G 2,5 zgodnie z normą ISO 1940.

 

TYP 221

 

 

 

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.