W tej dziedzinie jesteśmy obecni od lat. Nasza wiedza techniczna w zakresie szczotek walcowych dla walcowni opiera się na wieloletnim doświadczeniu i nieprzerwanym udoskonalaniu wyrobów we współpracy z naszymi klientami.


Skorzystaj z naszej największej w świecie różnorodności systemów szczotek walcowych i z naszych sugestii dotyczących wyboru optymalnego dla ciebie rozwiązania. W tym celu musimy zebrać wszystkie dane dotyczące warunków eksploatacji danej linii wzgl. szczotkarki, przy czym aby dobrać odpowiednie wypełnienie musimy nać stężenie (wartość pH) i temperaturę stosowanego medium. Całą paletę dostępnych wypełnień i ich własności opisano obszernie na stronach 6 do 10, między innymi gatunki opracowane specjalnie dla
walcowni, tzn. „KBL“ i „PAP“.

 

Zadaniem szczotek walcowych w szczotkarkach przy produkcji taśm jest:

-wspomaganie operacji usuwania zgorzelin;

-zapobieganie pozostawaniu środków wytrawiających;

-odtłuszczanie ługami, środkiem do czyszczenia na zimno, demineralizowaną wodą lub odtłuszczanie elektrolityczne;

-unikanie efektu brązu sre-browego na taśmach ze stali szlachetnej, tzn. zmniejsza-nie chropowatości;
usuwanie z taśmy pozostałości po ope-racji walcowania oraz zanieczyszczeń;

-zapobieganie powstawaniu plam;

-aktywowanie i zwiększanie powierzchni taśmy przed jej uszlachetnieniem lub powlekaniem.

 

Te operacje stosuje się przede wszystkim w liniach wytrawiających, czyszczących, wyżarzających i wytrawiających, liniach wyżarzających typu Conti, liniach do wyżarzania beznalotowego taśm stalowych,
taśm ze stali szlachetnych, aluminium i metali ciężkich. Ponadto przy wstępnej i wykańczającej obróbce taśm w toku elektrolitycznego uszlachetniania cynkiem, cyną, chromem, niklem, mosiądzem, miedzią, itd.
Dalsze zastosowania to powlekanie ogniowe cynkiem, cynkiem aluminiowym i innymi stopami oraz w procesach malowania.

 

Kolejnym zadaniem naszych szczotek jest czyszczenie walców roboczych i oporowych, krążków zwrotnych i
pomiarowych, oraz czyszczenie walcowanych taśm przy walcowaniu na zimno i walcowaniu wygładzającym.
Zendrowania blach przed i za maszyną prostującą w gorących walcowniach stali dokonują szczotki walcowe firmy KULLEN wyposażone w wypełnienia druciane również i na gorąco, tj. do 1000OC. Również przy platerowaniu przez nawalcowywanie na zimno (produkcja materiałów łączonych, np. miedź/aluminium, itd.) nasze szczotki walcowe są niezastąpione. Ważnym warunkiem dobrego połączenia obu płyt jest to, aby łączone powierzchnie taśm były odtłuszczone i metalicznie czyste, a także uaktywnione i wyszorstkowane w celu zwiększenia powierzchni styku. Szczotki walcowe firmy KULLEN pozwolą zoptymalizować skuteczność szczotkowania i zminimalizować problemy takie jak złe przyleganie do siebie płyt. Usuwanie barw nalotowych i polerowanie taśm ze stali i stali szlachetnych po obróbce cieplnej (hartowaniu) nie stanowi żadnego problemu dla naszych szczotek walcowych uzbrojonych w drobny drut lub włókna roślinne w połączeniu z dodatkowymi środkami ściernymi.

 

Linia wyżarzająco-trawiąca typu Conti do walcowania na gorąco taśm ze stali szlachetnych

 

 

Jesteśmy szczególnie dobrzy w wyrobach specjalistycznych. Dowodem tego są produkowane przez KULLEN szlifowane szczotki walcowe INTENSIV z włóknem szlifierskim ANDERLON.

 

Do skonstruowania tej szczotki konieczne było wieloletnie doświadczenie, między innymi w zakresie obróbki powierzchni taśm ze stali szlachetnych. Szlifowana szczotka walcowa typu INTENSIV musi wytrzymać największe obciążenia panujące w specjalnych szczotkarkach, których konstrukcja - tzn. moc napędowa (np. 65 kW na 1000 mm szerokości taśmy), ułożyskowanie szczotek i walców oporowych, dosuw, blokowanie i szybkie unoszenie szczotek itd. - dostosowana jest do tych skrajnych warunków.

 

Jak już mówi sama nazwa osiągamy intensywne szczotkowanie dzięki wysokiej precyzji wykonania oraz niezwykle gęstej i specjalnie szlifowanej powierzchni szczotki. Jeśli jest to konieczne, to bez problemu wykonujemy korpusy szczotek z możliwością nawadniania od wewnątrz. Szczotki te są wyważone w klasie G 2.5 wg ISO 1940, dzięki czemu nie ma bicia. W wielu technologiach produkcji taśm intensywne szczotkowanie jest warunkiem koniecznym uzyskania w dalszej obróbce powierzchni o odpowiedniej jakości.

 

Zakresy zastosowania

Szlifowane szczotki walcowe typu INTENSIV firmy KULLEN odznaczają się wyśmienitym stosunkiem swojej ceny do korzyści jakie dają. Dotyczy to przede wszystkim zastosowań:

- w liniach wyżarzających i wytrawiających produkujących na gorąco taśmy ze stali szlachetnych przed i między zbiornikami z kąpielą trawiącą, w celu wzmocnienia skuteczności operacji zendrowania, zmniejszenia chropowatości i uniknięcia efektu brązu srebrowego;

- na końcu elektrolitycznych linii uszlachetniających jako "polerka";

- we frezarkach do me-tali ciężkich, na końcu urządzenia w celu usuwania opiłków i zgrubień;

- po trawieniu taśm z metali ciężkich do ich obróbki wykańczającej lub uzyskania określonej chropowatości.

 

Szczotki walcowe firmy KULLEN typu INTENSIV o największej gęstości wypełnienia i szlifowanej powierzchni

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.