Szczotki tego typu były produkowane przez firmę KULLEN już przed 50 laty. Przez dziesiątki lat nie było żadnego innego ich producenta. Jeszcze dziś ta przewaga technologiczna jest wyraźnie widoczna w każdym szczególe.


Szczotka spiralna STS jest typem szczotki, w którym da się osiągnąć najmniejsze średnice całkowite. Możne je produkować już od średnicy całkowitej 18 mm. Ogromna różnorodność wymiarów i rodzajów wypełnień daje jej prawie nieograniczone możliwości zastosowania w zakresie lżejszych i średnio ciężkich operacji. Rysunek pokazuje schemat konstruk-cyjny szczotki STS: wypełnienie mocowane jest przy pomocy drutu w oprawie z taśmy.

 

Oprawa w taśmie

Spiralne szczotki STS produkuje się w ośmiu szerokościach (WB), tzn. od 2,5 mm do 13,5 mm. Oprawa jest wykonana ze stali, stali szlachetnej (1.4301, 1.4571) lub mosiądzu.

 

 

Szczotki spiralne STS

 

 

 

Rodzaje wypełnień
Można zastosować prawie wszystkie materiały opisane na stronach 6-10. Maksymalne grubości włókien sztucznych (KB) i drutów dla poszczególnych zakresów średnic korpusu podano w tabeli na tej stronie.

 

Układy wypełnień
Układ może być pełny EA 1 do EA 3 lub ze skokiem EB 1 o EB 2. Istnieje możliwość montażu na korpusach typu WK 1 do WK 3.

 

Wypełnienie specjalne skierowane do wewnątrz
Interesującą wersją szczotki spiralnej STS jest wariant z wypełnieniem skierowanym do wewnątrz. Stosuje się ją na przykład do polerowania lub usuwania warstw zendry i tlenków z prętów lub drutów metodą ciągłą. Dokładne dane podano w poniższej tabeli.

 

Długość części roboczej:
Przy doborze długości części roboczej należy zwrócić uwagę na jej właściwy stosunek do średnicy korpusu (KD).

 

Spirale STS możemy także dostarczyć z przeznaczeniem do samodzielnego montażu przez klienta.

 

Wersje szczotki spiralnej STS: gęste wypełnienie na zewnątrz, ze skokiem i wypełnienie wewnątrz

 

Konstrukcja szczotki spiralnej STS

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.