Oferta spiralnych szczotek walcowych STS sięga od wąskich aż po bardzo szerokie. Ogromna różnorodność wymiarów i średnic czyni ją niezastąpionym narzędziem do lżejszych prac. Spiralne szczotki walcowe STS osiągają doskonałe wyniki zwłaszcza w dziedzinach, gdzie zasadnicze znaczenie ma duża gęstość wypełnienia i precyzyjnie wyszlifowana powierzchnia szczotki, np. w drukarkach offsetowych i w maszynach wywołujących płyty offsetowe.

 

Typy korpusów
Spiralne szczotki walcowe STS można montować na podane w tabeli typy korpusów „WK“. W zależności od przeznaczenia korpusy wykonujemy ze stali, stali szlachetnej, metali nieżelaznych lub stali pokrytej tworzywem sztucznym.

 

Mocowanie spiralnych szczotek

Pierścienie dociskowe (PRB) mocują spiralę na korpusie tak, że nie może się ona przekręcić. Przy obliczaniu długości korpusu należy uwzględnić szerokość dwóch takich pierścieni, tzn. długość części roboczej (BLG) + 2 x PRB = długość korpusu (KLG). Zależnie od obciążenia i prędkości obrotowej spiralę można także zamocować przez przyspawanie lub śrubami (patrz rysunki 1-3).

 

 

 

 

 

 

Długość części roboczej
Należy zachować właściwy stosunek średnicy korpusu (KD) do długości części roboczej (BLG).


Rodzaje wypełnień
Spiralne szczotki STS są dostępne ze wszystkimi wypełnieniami z drutu i tworzyw sztucznych.

 

Gęstość wypełnienia
Dla niektórych rodzajów wypełnień i wymiarów w typie EA 1 można osiągnąć gęstość wyższą nawet o 25%.

 

Układ wypełnienia
Układ może być pełny EA 1 do EA 3 lub spiralny ze skokiem EB 1 i EB 2.

 

Powierzchnia robocza
Dostarczamy szczotki walcowe o zminimalizowanym biciu, przyciętej i/lub szlifow-anej powierzchni.

 

Prędkość obwodowa
Spiralne szczotki walcowe można bez problemów stosować do maksymalnej pręd-kości 30 m/s. Zwykle jednak stosuje się je w zakresie od 10 do 25 m/s, z włóknem szlifierskim ANDERLON na sucho maks. 18-20 m/s a na mokro maks. 25-30 m/s.

 

Jakość wyważenia
W razie potrzeby korpusy szczotek wstępnie wyważa się elektrodynamicznie a po montażu czyni się to ponownie (także elektrodynamicznie) dla danego zakresu prędkości obrotowych w klasie G 2,5 zgodnie z normą ISO 1940.

 

 

Spiralne szczotki STS o dużej gęstości wypełnienia EA 1

 

Układ ze skokiem EB 1

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.