Uzbrojenie do szczotek spiralnych DBS, rozkładane

Przed ok. 70 laty rozpoczęła się historia pewnej zupełnie wyjątkowej szczotki: szczotki spiralnej w oprawie z podwójnej taśmy. Firma KULLEN otrzymała patent już w roku 1931. Od tamtej pory szczotka spiralna ciągle się rozwijała i była produkowana w najróżniejszych wersjach. Jednej rzeczy jednak nigdy nie zmieniono: oprawy z podwójnej taśmy. Jest to mianowicie ciągle jeszcze najpewniejszy sposób osadzenia wypełnienia, co przekonywująco prezentuje poniższy schemat konstrukcyjny.

 

Dostępne oprawy

Szczotki spiralne produkujemy w czterech różnych typach opraw o grubości (WB) od 4 mm do 18 mm. Z tej serii wybieramy odpowiednią oprawę uwzględniając parametry takie jak średnica korpusu szczotki (KD), rodzaj i gęstość materiału wypełnienia, przeznaczenie i warunki eksploatacyjne u użytkownika. Produkujemy oprawy ze stali nie powlekanej lub ocynkowanej oraz z materiału nierdzewnego, kwasoodpornego lub odpornego na wysokie temperatury, tj. 1.4301, 1,4571 i 1.4541. Spiralne szczotki montujemy na różnych korpusach walcowych (patrz strona 36 i 37). Klienci odsyłają nam zużyte szczotki, na których osadzamy nowe spirale. Jeżeli klient posiada odpowiednie urządzenia do montażu i przycinania, to dostarczamy także same tylko spirale, a klient osadza je samodzielnie.

 

 

 

 

Szczotki spiralne DBS rozkładane

Układy wypełnienia
Spirale mogą być montowane na walcowych korpusach w formie pełnej (1) lub spiralnie ze skokiem (2) (patrz tabela obok).

 

Gęstość w układzie pełnym

żaden inny rodzaj szczotek nie dysponuje większą różnorodnością gęstości wypełnienia.

Rozróżniamy:

EA 1 - dużą gęstość wypełnienia
EA 2 - średnią gęstość wypełnienia
EA 3 - niską gęstość wypełnienia

 

Średnia gęstość jest gęstością standardową. Dla niektórych rodzajów wypełnień i wymiarów można poza tym osiągnąć gęstość „skrajnie dużą“, tzn. większą o nawet 70%. Korzyści jakie daje tutaj szczotka spiralna są widoczne przy porównaniu jej ze szczotkami walcowymi typu 421 i 422. „Średnia gęstość“ szczotek spiralnych odpowiada najwyższej możliwej gęstości wypełnień szczotek typu 421 i 422.

 

Rodzaje wypełnień

Można zastosować prawie wszystkie rodzaje wypełnień opisane na stronach 6-10. W tabeli podano maksymalne średnice włókien wzgl. drutów dla różnych przedziałów wewnętrznych średnic (KD) spiralnych szczotek.

 

 

 

 

 

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.